среда

Учасникам акції "Стоп хам" у Вінниці погрожують зброєю

У Вінниці часникам акції "Стоп хам" погрожували зброєю, коли вони чіпляли автомобілям порушників правил наліпки на лобове скло
- Пацани, я можу й стріляти! - з цими словами дебелий чолов'яга висовує голову з "Тойоти". Вона припаркована майже на пішохідному переході навпроти кінотеатру ім.Коцюбинського. Щойно до водія підходили учасники акції "Стоп хам", нагадали про порушення правил і показали наліпку, яка може прикрасити лобове скло, якщо той не прибере авто з цього місця.
Втім, погроза зброєю залишається лише погрозою і автомобіль від'їздить.
Так у Вінниці стртувала акція, покликана нагадати «хамовитим» водіям правила дорожнього руху, а також полегшити пішоходам пересування вулицями міста.


- Ці наліпки ніхто не фінансував, просто сім активістів 
скинулись і проплатили друк. Вийшло не дорого, 
- каже Сергій Сікорський


Виконуй правила
В перший день активісти наклеїли на лобове скло автомобілів, що порушили правила паркування, тридцять пояснювальних наліпок із інформацією, як потрібно правильно паркуватись.
- Ця акція проти тих, хто не виконує правил дорожнього руху, заважаючи пішоходам і водіям, - говорить один із організаторів, представник благодійного фонду "Здорова нація" Сергій Сікорський. - Адже всі вивчали правила дорожнього руху, всі їх знають. Але ж треба їх і виконувати. Якщо усі будемо дотримуватись правил, все в нас буде добре - не тільки на дорогах, а й у країні.
- Клеїте стікер без попередження?
- Якщо водія немає на місці, то так. Але якщо сидить за кермом, то підходимо - нагадуємо йому, що він зупинився, порушивши правила. Пропонуємо від'їхати і стати там, де це дозволено. Попереджаємо, що якщо він до нас не дослухається, подаруємо йому гарну наліпку на лобове скло. Здебільшого цього достатньо, щоб людина все зрозуміла.
- Ви якось спеціально обираєте на який автомобіль-порушник клеїти сікер?
- Ні, клеїмо на усі, без винятку. І на новенькі "Мітсубісі", і на старенькі іномарочки.
- В яких районах Вінниці акція дістане продовження?
- Ми обиратимемо райони, де на вулицях і тротурах велике скупчення авто, які водії лишають не дотримуючись правил. На жаль, у Вінниці таких місць достатньо - вокзали, базари...
- Не боїтеся, що вас потім будуть шукати ображені водії, погрожувати?
- Нехай шукають, я навіть готовий їм візитку свою залишити. А стосовно погроз на кшталт "буду стріляти", то нехай. Нас надто багато, всіх не перестріляють!


В перший день акції учасники проконтролювали виконання правил на вулиці Соборній, Володарського, Грушевського. Почали з перехрестя біля Вінницької облради, де якраз відбувалась чергова сесія. Тож не дешевих авто, які припаркувались з порушенням правил, біля адміністративного будинку нарахували чимало. Комусь із народних обранців, чи чиновнкиів таки довелось віддирати після сесії наліпку з написом "Мені плювати на всіх, паркуюсь де хочу". Хай буде наукою!

Пішоходи задоволені, ДАІ - ні
Пішоходи, які спостерігали за діями активістів, посміхалися та захоплено знімали усе що відбувається камерами своїх мобільних телефонів. Цікаво, що солідарність із рухом "Стоп хам" висловлювали й деякі водії. Проїзджаючи повз, вони пригальмовували і казали: "Так і треба! Молодці!"
А от вінницькі "даішники" не в захоплені від акції.
- Якщо водій справді порушив правила, його має покарати інспектор та виписати відповідний протокол, - говорить начальник відділу профілактики Вінницької обласної Державтоінспекції Володимир Мотичко. - Штраф за порушення правил паркування - 425 грн. Але маєте розуміти, що на кожній вулиці міста поставити інспектора практично не можливо. Звичайно, машини на тротуарах, зупинках громадського транспорту, пішохідних переходах й інших невстановлених місцях заважають, особливо часто скаржаться водії швидкої допомоги, комунальних служб. Все залежить від культури самих водіїв. Що ж стосується цієї конкретної акції, то я не прибічник подібних заходів.
За словами правоохоронця, така "самодіяльність" дещо провокативна і тому може мати неприємні наслідки.

Об'єднуючи зусилля
Вінниця - не єдине місто, де нині активно боряться з водійською непорядністю. Ентузіасти з громадського руху «Стоп Хам Україна» спілкуються методом наліпок із водіями, які неправильно паркують автомобілі й у інших містах країни.
Автомобілі, які припарковані на «зебрах», пішохідних ділянках та в інших невідведених для цього місцях, активісти руху обклеюватимуть промовистим написом «Мені плювати на всіх, паркуюся, де хочу». Такі наліпки вже відомі у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі тощо.
Зазвичай, подібні рейди не є самоціллю, а тільки відповіддю на недбалість співробітників Державної автомобільної інспекції, яка часто звертає увагу тільки на перевищення водіями швидкості, чи на наявність аптечки та вогнегасника.
Активісти руху уже зробили кілька десятків рейдів і частково очистили від неправильно припаркованих автомобілів головні вулиці своїх міст. Але боротьба з порушниками не припиняється, а мережа учасників дедалі розширюється.
- Нас не фінансує жодна інша організація, єдину фінансову підтримку ми отримуємо від YouTube, де мільйонні перегляди наших відеозйомок приносять гроші, - каже керівник організації «Стоп Хам Україна» Денис Голдін. - Загалом діяльність «Стоп Хам України» здійснюється за допомогою особистих коштів активістів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий